...

Wycena

Trzy statuetki - złota i srebrna i brązowa

Wycena statuetek

Nasze statuetki powstają ręcznie w formie odlewów z wysokiej jakości brązu lub mosiądzu. Każdą ofertę tworzymy z myślą o indywidualnych oczekiwaniach klienta. Nie specjalizujemy się w handlu gotowymi wzorami ani nie pośredniczymy w masowej sprzedaży produktów. Naszym priorytetem jest tworzenie propozycji, które są wyjątkowe i niepowtarzalne, dokładając wszelkich starań, aby spełnić unikalne potrzeby każdego klienta.
 
Do przygotowania oferty prosimy o podanie następujących informacji:
 • ilość zamawianych sztuk,
 • tematykę,
 • oczekiwanie względem formy (nowoczesne, figuratywne, ze szkłem),
 • termin realizacji.
W razie pytań czy wątpliwości prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny lub mailowy:
tel.: +48 508 310 222+48 504 343 634

e-mail: statuetki@rzezba.pl

Przez wiele lat naszej działalności pracowni wykształciliśmy unikalny styl w tworzeniu statuetek. Połączenie różnorodnych nurtów rzeźbiarskich każdego z nas zaowocowało rozległą ofertą różnorodnych rozwiązań. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, starając się perfekcyjnie dopasować formę statuetki do konkretnego tematu. Przeważnie nasze statuetki powstają jako odlewy z mosiądzu, pokryte galwanicznie złotem lub srebrem, a także w połączeniu z eleganckim szkłem. Standardowa wysokość statuetki wynosi od 20 do 30 cm, jednak jesteśmy elastyczni i dostosowujemy się do wcześniej ustalonych budżetów. Każde zamówienie inicjujemy od serii projektów, które pozwalają klientowi na wizualizację ostatecznego efektu. Po zatwierdzeniu projektu i uwzględnieniu sugerowanych poprawek przystępujemy do realizacji modelu wzorcowego. Nasza praca to harmonijne połączenie doświadczenia i pasji, co przekłada się na tworzenie niepowtarzalnych i trwałych dzieł sztuki.

Fragment tablicy pamiątkowej - I. J. Paderewski

Wycena tablic pamiątkowych

Tablice odlewamy z brązu lub mosiądzu. Do przygotowania wyceny prosimy o podanie przede wszystkim informacji dotyczącej formatu tablicy, ewentualnie ilości tekstu oraz opis motywu do przedstawienia w płaskorzeźbie. W razie pytań czy wątpliwości prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny lub mailowy.
tel.: +48 508 310 222+48 504 343 634
e-mail: statuetki@rzezba.pl

 • Projektowanie – po ustaleniu wstępnych oczekiwań przygotowujemy projekty w kilku wariantach, w formie wizualizacji komputerowej, starając się jak najbardziej zbliżyć do efektu końcowego. Na podstawie wybranej przez Państwa wersji i wprowadzeniu ewentualnych zmian przystępujemy do kolejnego etapu.
 • Wykonanie modelu – zgodnie z projektem przygotowujemy model tablicy, ręcznie rzeźbimy elementy przestrzenne w formie płaskorzeźby – portret lub inne motywy.
 • Odlew z brązu lub mosiądzu – obróbka oraz patynowanie. Przygotowane do montażu tablice dostarczamy do klienta za pośrednictwem firm przewozowych. Na życzenie klienta możemy wykonać montaż. 

Tablice posiadają od spodniej strony nagwintowane otwory, w które należy wkręcić kotwy montażowe. Sam montaż jest stosunkowo prosty, ogranicza się do wywiercenia w zaznaczonych odpowiednio miejscach czterech otworów w ścianie, nałożenia kleju i wsunięcia w nie tablicy. Ten sposób montażu, bez bezpośredniego dostępu do mocowania, stanowi zabezpieczenie przed kradzieżą.

Kadr z portretem Powstańca Wlkp. w Czarnkowie

Wycena rzeźby pomnikowej

Pomniki realizowane w naszej pracowni powstały w drodze konkursu lub bezpośredniego zlecenia. Są autorską odpowiedzią na temat określony przez zleceniodawcę. Skala pomnika musi uwzględniać warunki ekspozycyjne przestrzeni, w której będzie funkcjonować. Na kompleksowy projekt pomnika składa się model w pomniejszonej skali, wizualizacja w docelowym miejscu z uwzględnieniem tzw. małej architektury wraz z zagospodarowaniem bezpośredniego otoczenia.

Proces realizacji przebiega wieloetapowo:

 • przygotowanie projektu wraz z wizualizacją,
 • wyrzeźbienie modelu z gliny w skali 1:1,
 • odlew z gipsu (model wzorcowy dla odlewni),
 • odlew z brązu i obróbka,
 • patynowanie,
 • transport,
 • montaż.

Prezentowane w galerii pomniki odlane są z brązu w technice form piaskowych oraz wosku traconego. W trakcie procesu powstawania prowadzimy stały nadzór autorski na każdym etapie realizacji. Współpracujemy z odlewniami oraz biurem architektonicznym, odpowiedzialnym za przygotowanie dokumentacji technicznej. Większość przedstawionych pomników jest ponad naturalnych rozmiarów. Skala zależna jest od założenia i ekspozycji, wyniesione w górę figury umieszczone na postumentach często wymagają większego przeskalowania. Pomniki umiejscowione na poziomie gruntu (szczególnie popularne współcześnie „ławeczki”) realizuje się w skali niewiele większej od rzeczywistej. Koszt realizacji pomnika zależny jest od wielkości oraz stopnia skomplikowania – wycenę przygotowuje się indywidualnie dla każdego przedsięwzięcia.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.